Name | Party | Ward | End of Term |
---|
Michael Higgins | Labour Party | Bamber Bridge East | 2019 |
David Watts | Labour Party | Bamber Bridge East | 2019 |
Caleb Tomlinson | Labour Party | Bamber Bridge West | 2019 |
Paul Foster | Labour Party | Bamber Bridge West | 2019 |
Harold Hancock | Liberal Democrats | Broad Oak | 2019 |
Linda Woollard | Conservative and Unionist | Broad Oak | 2019 |
Matthew Tomlinson | Labour Party | Broadfield | 2019 |
Michael Titherington | Labour Party | Broadfield | 2019 |
Caroline Moon | Conservative and Unionist | Buckshaw & Worden | 2019 |
Alan Ogilvie | Conservative and Unionist | Buckshaw & Worden | 2019 |
Ian Watkinson | Labour Party | Charnock | 2019 |
Elizabeth Mawson | Labour Party | Charnock | 2019 |
Jim Marsh | Conservative and Unionist | Coupe Green & Gregson Lane | 2019 |
Warren Bennett | Conservative and Unionist | Coupe Green & Gregson Lane | 2019 |
Susan Snape | Conservative and Unionist | Earnshaw Bridge | 2019 |
William Evans | Labour Party | Earnshaw Bridge | 2019 |
Jonathan Woodcock | Labour Party | Farington East | 2019 |
Paul Wharton | Independent / Other | Farington East | 2019 |
Graham Walton | Conservative and Unionist | Farington West | 2019 |
Karen Walton | Conservative and Unionist | Farington West | 2019 |
David Suthers | Conservative and Unionist | Hoole | 2019 |
John Rainsbury | Conservative and Unionist | Hoole | 2019 |
David Howarth | Liberal Democrats | Howick & Priory | 2019 |
Rebecca Noblet | Conservative and Unionist | Howick & Priory | 2019 |
David Bird | Conservative and Unionist | Howick & Priory | 2019 |
Derek Forrest | Labour Party | Leyland Central | 2019 |
Claire Hamilton | Independent / Other | Leyland Central | 2019 |
Colin Coulton | Conservative and Unionist | Longton & Hutton West | 2019 |
Jon Hesketh | Conservative and Unionist | Longton & Hutton West | 2019 |
Colin Clark | Conservative and Unionist | Longton & Hutton West | 2019 |
Mrs R N Blow | Conservative and Unionist | Lostock Hall | 2019 |
Jacqueline Mort | Conservative and Unionist | Lostock Hall | 2019 |
Clifford Hughes MBE | Conservative and Unionist | Lostock Hall | 2019 |
James Patten | Labour Party | Middleforth | 2019 |
Keith Martin | Labour Party | Middleforth | 2019 |
David Wooldridge | Labour Party | Middleforth | 2019 |
Mary Green | Conservative and Unionist | Moss Side | 2019 |
Michael Green | Conservative and Unionist | Moss Side | 2019 |
Margaret Smith | Conservative and Unionist | New Longton & Hutton East | 2019 |
Phil Smith | Conservative and Unionist | New Longton & Hutton East | 2019 |
Barrie Yates | Conservative and Unionist | Samlesbury & Walton | 2019 |
Peter Mullineaux | Conservative and Unionist | Samlesbury & Walton | 2019 |
Jane Bell | Labour Party | Seven Stars | 2019 |
Malcolm Donoghue | Labour Party | Seven Stars | 2019 |
Kenneth Jones | Labour Party | St Ambrose | 2019 |
Susan Jones JP | Labour Party | St Ambrose | 2019 |
Barbara Nathan | Conservative and Unionist | Walton-le-Dale East | 2019 |
Carol Chisholm | Conservative and Unionist | Walton-le-Dale East | 2019 |
Michael Nelson | Conservative and Unionist | Walton-le-Dale West | 2019 |
Michael Nathan | Conservative and Unionist | Walton-le-Dale West | 2019 |