Name | Party | Ward | End of Term |
---|
Christine Melia | Labour Party | Bamber Bridge East | 2023 |
Michael Higgins | Labour Party | Bamber Bridge East | 2023 |
Caleb Tomlinson | Labour Party | Bamber Bridge West | 2023 |
Paul Foster | Labour Party | Bamber Bridge West | 2023 |
Harold Hancock | Liberal Democrats | Broad Oak | 2023 |
Angela Turner | Liberal Democrats | Broad Oak | 2023 |
Matthew Tomlinson | Labour Party | Broadfield | 2023 |
Michael Titherington | Labour Party | Broadfield | 2023 |
Alan Ogilvie | Conservative and Unionist | Buckshaw & Worden | 2023 |
Caroline Moon | Conservative and Unionist | Buckshaw & Worden | 2023 |
Ian Watkinson | Labour Party | Charnock | 2023 |
Carol Wooldridge | Labour Party | Charnock | 2023 |
Jim Marsh | Conservative and Unionist | Coupe Green & Gregson Lane | 2023 |
Gareth Watson | Conservative and Unionist | Coupe Green & Gregson Lane | 2023 |
Bill Evans | Labour Party | Earnshaw Bridge | 2023 |
Colin Sharples | Labour Party | Earnshaw Bridge | 2023 |
Paul Wharton-Hardman JP | Conservative and Unionist | Farington East | 2023 |
Jacky Alty | Labour Party | Farington East | 2023 |
Karen Walton | Conservative and Unionist | Farington West | 2023 |
Stephen Thurlbourn | Conservative and Unionist | Farington West | 2023 |
David Suthers | Conservative and Unionist | Hoole | 2023 |
John Rainsbury | Conservative and Unionist | Hoole | 2023 |
David Howarth | Liberal Democrats | Howick & Priory | 2023 |
Renee Blow | Liberal Democrats | Howick & Priory | 2023 |
David Shaw | Liberal Democrats | Howick & Priory | 2023 |
Aniela Bylinski Gelder | Labour Party | Leyland Central | 2023 |
Derek Forrest | Labour Party | Leyland Central | 2023 |
Colin Clark | Conservative and Unionist | Longton & Hutton West | 2023 |
Colin Coulton | Conservative and Unionist | Longton & Hutton West | 2023 |
Jon Hesketh | Conservative and Unionist | Longton & Hutton West | 2023 |
Jacqueline Mort | Conservative and Unionist | Lostock Hall | 2023 |
Matthew Trafford | Labour Party | Lostock Hall | 2023 |
Clifford Hughes MBE | Conservative and Unionist | Lostock Hall | 2023 |
James Flannery | Labour Party | Middleforth | 2023 |
Keith Martin | Labour Party | Middleforth | 2023 |
Will Adams | Labour Party | Middleforth | 2023 |
Mary Green | Conservative and Unionist | Moss Side | 2023 |
Michael Green | Conservative and Unionist | Moss Side | 2023 |
Phil Smith | Conservative and Unionist | New Longton & Hutton East | 2023 |
Margaret Smith | Conservative and Unionist | New Longton & Hutton East | 2023 |
Peter Mullineaux | Conservative and Unionist | Samlesbury & Walton | 2023 |
Barrie Yates | Conservative and Unionist | Samlesbury & Walton | 2023 |
Malcolm Donoghue | Labour Party | Seven Stars | 2023 |
Jane Bell | Labour Party | Seven Stars | 2023 |
Susan Jones JP | Labour Party | St Ambrose | 2023 |
Kath Unsworth | Labour Party | St Ambrose | 2023 |
Carol Chisholm | Conservative and Unionist | Walton-le-Dale East | 2023 |
Chris Lomax | Labour Party | Walton-le-Dale East | 2023 |
Matt Campbell | Conservative and Unionist | Walton-le-Dale West | 2023 |
Damian Bretherton | Conservative and Unionist | Walton-le-Dale West | 2023 |