Name | Party | Ward | End of Term |
---|
Sven Godesen | Conservative and Unionist | Basing | 2020 |
Onnalee Cubitt | Independent / Other | Basing | 2022 |
Paul Gaskell | Conservative and Unionist | Basing | 2019 |
Robert Tate | Conservative and Unionist | Baughurst and Tadley North | 2019 |
Michael Bound | Liberal Democrats | Baughurst and Tadley North | 2020 |
Venetia Rowland | Conservative and Unionist | Bramley and Sherfield | 2020 |
Nicholas Robinson | Conservative and Unionist | Bramley and Sherfield | 2019 |
Mark Taylor | Labour Party | Brighton Hill North | 2022 |
Hannah Golding | Conservative and Unionist | Brighton Hill North | 2019 |
Pamela Lonie | Labour Party | Brighton Hill South | 2022 |
Andrew McCormick | Labour Party | Brighton Hill South | 2020 |
Jack Cousens | Labour Party | Brookvale and Kings Furlong | 2020 |
Michael Westbrook | Labour Party | Brookvale and Kings Furlong | 2022 |
Nigel Pierce | Labour Party | Buckskin | 2022 |
Tony Jones | Labour Party | Buckskin | 2020 |
Graham Falconer | Conservative and Unionist | Burghclere, Highclere and St Mary Bourne | 2022 |
John Izett | Conservative and Unionist | Burghclere, Highclere and St Mary Bourne | 2019 |
Elaine Still | Conservative and Unionist | Chineham | 2020 |
Joyce Bowyer | Conservative and Unionist | Chineham | 2019 |
Paul Miller | Conservative and Unionist | Chineham | 2022 |
Clive Sanders | Conservative and Unionist | East Woodhay | 2022 |
Gavin James | Liberal Democrats | Eastrop | 2022 |
Stuart Parker | Liberal Democrats | Eastrop | 2019 |
Ronald Hussey | Liberal Democrats | Grove | 2019 |
Stephen Day | Liberal Democrats | Grove | 2022 |
Rebecca Bean | Conservative and Unionist | Hatch Warren and Beggarwood | 2019 |
Terri Reid | Conservative and Unionist | Hatch Warren and Beggarwood | 2022 |
Dan Putty | Conservative and Unionist | Hatch Warren and Beggarwood | 2020 |
Hayley Eachus | Conservative and Unionist | Kempshott | 2022 |
Anne Court | Conservative and Unionist | Kempshott | 2020 |
Rita Burgess | Conservative and Unionist | Kempshott | 2019 |
Donald Sherlock | Conservative and Unionist | Kingsclere | 2019 |
Ken Rhatigan | Conservative and Unionist | Kingsclere | 2020 |
Laura James | Labour Party | Norden | 2022 |
Paul Harvey | Labour Party | Norden | 2020 |
George Hood | Labour Party | Norden | 2019 |
Rob Golding | Conservative and Unionist | Oakley and North Waltham | 2019 |
Stuart Frost | Conservative and Unionist | Oakley and North Waltham | 2022 |
Diane Taylor | Conservative and Unionist | Oakley and North Waltham | 2020 |
Colin Phillimore | Labour Party | Overton, Laverstoke and Steventon | 2019 |
Ian Tilbury | Basingstoke & Deane Independents | Overton, Laverstoke and Steventon | 2022 |
Marilyn Tucker | Conservative and Unionist | Pamber and Silchester | 2019 |
Roger Gardiner | Conservative and Unionist | Pamber and Silchester | 2020 |
Janet Westbrook | Labour Party | Popley East | 2020 |
David Potter | Labour Party | Popley East | 2022 |
Jane Frankum | Labour Party | Popley West | 2020 |
Paul Frankum | Labour Party | Popley West | 2022 |
Simon Bound | Conservative and Unionist | Rooksdown | 2020 |
Tristan Robinson | Conservative and Unionist | Sherborne St. John | 2020 |
Colin Regan | Labour Party | South Ham | 2020 |
Sean Keating | Labour Party | South Ham | 2022 |
Gary Watts | Labour Party | South Ham | 2019 |
Jonathan Richards | Conservative and Unionist | Tadley Central | 2019 |
Kerri Carruthers | Conservative and Unionist | Tadley South | 2019 |
David Leeks | Conservative and Unionist | Tadley South | 2020 |
Mark Ruffell | Conservative and Unionist | Upton Grey and The Candovers | 2019 |
Keith Watts | Liberal Democrats | Whitchurch | 2022 |
Chloe Ashfield | Labour Party | Whitchurch | 2020 |
Angie Freeman | Labour Party | Winklebury | 2019 |
Laura Edwards | Conservative and Unionist | Winklebury | 2022 |