Name | Party | Ward | End of Term |
---|
Loraine Cox | Labour Party | Accrington North | 2025 |
Terry Hurn | Conservative and Unionist | Accrington South | 2025 |
Munsif Dad | Labour Party | Accrington West and Oswaldtwistle Central | 2025 |
Mohammed Iqbal | Independent / Other | Brierfield and Nelson West | 2025 |
Sobia Malik | Labour Party | Burnley Central East | 2025 |
Andy Fewings | Green Party | Burnley Central West | 2025 |
Usman Arif | Labour Party | Burnley North East | 2025 |
Cosima Towneley | Conservative and Unionist | Burnley Rural | 2025 |
Lian Pate | Labour Party | Burnley South West | 2025 |
Eddie Pope | Conservative and Unionist | Burscough and Rufford | 2025 |
Steven Holgate | Labour Party | Chorley Central | 2025 |
Hasina Khan | Labour Party | Chorley North | 2025 |
Kim Snape | Labour Party | Chorley Rural East | 2025 |
Keith Iddon | Conservative and Unionist | Chorley Rural West | 2025 |
Julia Berry | Labour Party | Chorley South | 2025 |
Mark Clifford | Labour Party | Clayton with Whittle | 2025 |
Andrea Kay | Conservative and Unionist | Cleveleys East | 2025 |
Alan Vincent | Conservative and Unionist | Cleveleys South and Carleton | 2025 |
Sue Hind | Conservative and Unionist | Clitheroe | 2025 |
Aidy Riggott | Conservative and Unionist | Euxton Buckshaw and Astley | 2025 |
Lorraine Beavers | Labour Party | Fleetwood East | 2025 |
Stephen Clarke | Conservative and Unionist | Fleetwood West and Cleveleys West | 2025 |
Stewart Jones | Conservative and Unionist | Fylde East | 2025 |
Paul Rigby | Conservative and Unionist | Fylde South | 2025 |
John Singleton | Conservative and Unionist | Fylde West | 2025 |
Noordad Aziz | Labour Party | Great Harwood, Rishton and Clayton-le-Moors | 2025 |
Carole Haythornthwaite | Conservative and Unionist | Great Harwood, Rishton and Clayton-le-Moors | 2025 |
Andrew Gardiner | Conservative and Unionist | Heysham | 2025 |
Alan Cullens | Conservative and Unionist | Hoghton with Wheelton | 2025 |
Gina Dowding | Green Party | Lancaster Central | 2025 |
Lizzi Collinge | Labour Party | Lancaster East | 2025 |
Matthew Maxwell-Scott | Conservative and Unionist | Lancaster Rural East | 2025 |
Phillippa Williamson | Conservative and Unionist | Lancaster Rural North | 2025 |
Erica Lewis | Labour Party | Lancaster South East | 2025 |
Matthew Tomlinson | Labour Party | Leyland Central | 2025 |
Jayne Rear | Conservative and Unionist | Leyland South | 2025 |
Rupert Swarbrick | Conservative and Unionist | Longridge with Bowland | 2025 |
Jeff Couperthwaite | Conservative and Unionist | Lostock Hall and Bamber Bridge | 2025 |
Tim Ashton | Conservative and Unionist | Lytham | 2025 |
Sean Serridge | Labour Party | Mid Rossendale | 2025 |
Margaret Pattison | Labour Party | Morecambe Central | 2025 |
Stuart Morris | Conservative and Unionist | Morecambe North | 2025 |
Charles Edwards | Conservative and Unionist | Morecambe South | 2025 |
Michael Green | Conservative and Unionist | Moss Side and Farington | 2025 |
Azhar Ali | Independent / Other | Nelson East | 2025 |
Nikki Hennessy | Labour Party | Ormskirk | 2025 |
Peter Britcliffe | Conservative and Unionist | Oswaldtwistle | 2025 |
Alan Hosker | Conservative and Unionist | Padiham and Burnley West | 2025 |
Ash Sutcliffe | Conservative and Unionist | Pendle Central | 2025 |
Howard Hartley | Conservative and Unionist | Pendle Hill | 2025 |
Mike Goulthorp | Conservative and Unionist | Pendle Rural | 2025 |
Jenny Purcell | Conservative and Unionist | Pendle Rural | 2025 |
Joan Burrows | Conservative and Unionist | Penwortham East and Walton-le-Dale | 2025 |
David Howarth | Liberal Democrats | Penwortham West | 2025 |
Alf Clempson | Conservative and Unionist | Poulton le Fylde | 2025 |
Frank De Molfetta | Labour Party | Preston Central East | 2025 |
Matthew Brown | Labour Party | Preston Central West | 2025 |
Yousuf Motala | Labour Party | Preston City | 2025 |
Anna Hindle | Labour Party | Preston East | 2025 |
Ron Woollam | Conservative and Unionist | Preston North | 2025 |
Sue Whittam | Conservative and Unionist | Preston Rural | 2025 |
Jennifer Mein | Labour Party | Preston South East | 2025 |
Nweeda Khan | Labour Party | Preston South West | 2025 |
John Potter | Liberal Democrats | Preston West | 2025 |
Ged Mirfin | Conservative and Unionist | Ribble Valley North East | 2025 |
Alan Schofield | Conservative and Unionist | Ribble Valley South West | 2025 |
Jackie Oakes | Labour Party | Rossendale East | 2025 |
Anne Cheetham | Conservative and Unionist | Rossendale South | 2025 |
Samara Barnes | Labour Party | Rossendale West | 2025 |
Terry Aldridge | Labour Party | Skelmersdale Central | 2025 |
John Fillis | Labour Party | Skelmersdale East | 2025 |
Julie Gibson | Labour Party | Skelmersdale West | 2025 |
Jean Parr | Labour Party | Skerton | 2025 |
Barrie Yates | Conservative and Unionist | South Ribble East | 2025 |
Graham Gooch | Conservative and Unionist | South Ribble West | 2025 |
Peter Buckley | Conservative and Unionist | St Annes North | 2025 |
Steve Rigby | Conservative and Unionist | St Annes South | 2025 |
John Shedwick | Conservative and Unionist | Thornton and Hambleton | 2025 |
Rob Bailey | Conservative and Unionist | West Lancashire East | 2025 |
David Westley | Conservative and Unionist | West Lancashire North | 2025 |
David O'Toole | Conservative and Unionist | West Lancashire West | 2025 |
Scott Smith | Conservative and Unionist | Whitworth and Bacup | 2025 |
Matthew Salter | Conservative and Unionist | Wyre Rural Central | 2025 |
Shaun Turner | Conservative and Unionist | Wyre Rural East | 2025 |