Name | Party | Ward | End of Term |
---|
Richard Broughan | City Independents | Abbey Hulton and Townsend | 2019 |
Melanie Baddeley | City Independents | Abbey Hulton and Townsend | 2019 |
Jack Brereton MP | Conservative and Unionist | Baddeley, Milton and Norton | 2019 |
Anthony Munday | City Independents | Baddeley, Milton and Norton | 2019 |
David Evans | Conservative and Unionist | Baddeley, Milton and Norton | 2019 |
Stephen Funnell | Labour Party | Bentilee and Ubberley | 2019 |
Sheila Pitt | Labour Party | Bentilee and Ubberley | 2019 |
Jean Bowers | City Independents | Birches Head and Central Forest Park | 2019 |
Sabrina Bowers | City Independents | Birches Head and Central Forest Park | 2019 |
Joan Bell | Labour Party | Blurton East | 2019 |
Lloyd Brown | Labour Party | Blurton West and Newstead | 2019 |
Andy Platt | Labour Party | Boothen and Oakhill | 2019 |
Gurmeet Singh Kallar | Labour Party | Bradeley and Chell Heath | 2019 |
Chris Robinson | Labour Party | Broadway and Longton East | 2019 |
Alan Dutton | City Independents | Burslem Central | 2019 |
Joy Garner | Labour Party | Burslem Park | 2019 |
Lilian Dodd | City Independents | Dresden and Florence | 2019 |
Rita Dale | City Independents | Eaton Park | 2019 |
Majid Khan | Labour Party | Etruria and Hanley | 2019 |
Paul Shotton | Labour Party | Fenton East | 2019 |
Mick Bell | Independent / Other | Fenton West and Mount Pleasant | 2019 |
Candi Chetwynd | Labour Party | Ford Green and Smallthorne | 2019 |
Martin Garner | Labour Party | Goldenhill and Sandyford | 2019 |
Ann James | City Independents | Great Chell and Packmoor | 2019 |
Janine Bridges | City Independents | Great Chell and Packmoor | 2019 |
Daniel Jellyman | Conservative and Unionist | Hanford and Trentham | 2019 |
Terence Follows | City Independents | Hanford and Trentham | 2019 |
Amjid Wazir | Labour Party | Hanley Park and Shelton | 2019 |
Shaun Pender | Labour Party | Hartshill and Basford | 2019 |
Kath Banks | Labour Party | Hollybush and Longton West | 2019 |
Alastair Watson | Labour Party | Joiner's Square | 2019 |
Sadaqat Maqsoom | Conservative and Unionist | Lightwood North and Normacot | 2019 |
David Conway | City Independents | Little Chell and Stanfield | 2019 |
Craig Beardmore | Conservative and Unionist | Meir Hay | 2019 |
Ruth Rosenau | Labour Party | Meir North | 2019 |
Abi Brown | Conservative and Unionist | Meir Park | 2019 |
Debbie Wheeldon | Labour Party | Meir South | 2019 |
Mohammed Pervez | Labour Party | Moorcroft | 2019 |
Randolph Conteh | City Independents | Penkhull and Stoke | 2019 |
Olwen Hamer | Labour Party | Sandford Hill | 2019 |
Joanne Powell-Beckett | City Independents | Sneyd Green | 2019 |
Jackie Barnes | City Independents | Springfields and Trent Vale | 2019 |
Lee Wanger | City Independents | Tunstall | 2019 |
Ross Irving | Conservative and Unionist | Weston Coyney | 2019 |