Name | Party | Ward | End of Term |
---|
Melanie Baddeley | Independent / Other | Abbey Hulton and Townsend | 2023 |
Jo Woolner | Labour Party | Abbey Hulton and Townsend | 2023 |
James Smith | Conservative and Unionist | Baddeley, Milton and Norton | 2023 |
Carl Edwards | Conservative and Unionist | Baddeley, Milton and Norton | 2023 |
David Evans | Conservative and Unionist | Baddeley, Milton and Norton | 2023 |
Sheila Pitt | Labour Party | Bentilee and Ubberley | 2023 |
Stephen Funnell | Labour Party | Bentilee and Ubberley | 2023 |
Jean Bowers | Independent / Other | Birches Head and Central Forest Park | 2023 |
Sabrina Bowers | Independent / Other | Birches Head and Central Forest Park | 2023 |
Lorraine Beardmore | Conservative and Unionist | Blurton East | 2023 |
Maxine Clark | Conservative and Unionist | Blurton West and Newstead | 2023 |
Andy Platt | Labour Party | Boothen and Oakhill | 2023 |
Gurmeet Singh Kallar | Labour Party | Bradeley and Chell Heath | 2023 |
Asman Ali | Conservative and Unionist | Broadway and Longton East | 2023 |
Jane Ashworth OBE | Labour Party | Burslem Central | 2023 |
Lesley Adams | Conservative and Unionist | Burslem Park | 2023 |
Lilian Dodd | Independent / Other | Dresden and Florence | 2023 |
Heather Blurton | Conservative and Unionist | Eaton Park | 2023 |
Majid Khan | Labour Party | Etruria and Hanley | 2023 |
Paul Shotton | Labour Party | Fenton East | 2023 |
Cheryl Gerrard | Independent / Other | Fenton West and Mount Pleasant | 2023 |
Candi Chetwynd | Independent / Other | Ford Green and Smallthorne | 2023 |
Chandra Kanneganti | Conservative and Unionist | Goldenhill and Sandyford | 2023 |
Ann James | Independent / Other | Great Chell and Packmoor | 2023 |
Janine Bridges | Conservative and Unionist | Great Chell and Packmoor | 2023 |
Daniel Jellyman | Conservative and Unionist | Hanford and Trentham | 2023 |
Rachel Kelsall | Conservative and Unionist | Hanford and Trentham | 2023 |
Amjid Wazir | Labour Party | Hanley Park and Shelton | 2023 |
Shaun Pender | Labour Party | Hartshill and Basford | 2023 |
Shaun Bennett | Conservative and Unionist | Hollybush and Longton West | 2023 |
Alastair Watson | Labour Party | Joiner's Square | 2023 |
Sadaqat Maqsoom | Conservative and Unionist | Lightwood North and Normacot | 2023 |
David Williams | Labour Party | Little Chell and Stanfield | 2023 |
Craig Beardmore | Conservative and Unionist | Meir Hay | 2023 |
Desiree Elliott | Labour Party | Meir North | 2023 |
Abi Brown | Conservative and Unionist | Meir Park | 2023 |
Faisal Hussain | Conservative and Unionist | Meir South | 2023 |
Tariq Mahmood | Conservative and Unionist | Moorcroft | 2023 |
Randolph Conteh | Independent / Other | Penkhull and Stoke | 2023 |
Ally Simcock | Conservative and Unionist | Sandford Hill | 2023 |
Joanne Powell-Beckett | Independent / Other | Sneyd Green | 2023 |
Jackie Barnes | Independent / Other | Springfields and Trent Vale | 2023 |
Lee Wanger | Independent / Other | Tunstall | 2023 |
Ross Irving | Conservative and Unionist | Weston Coyney | 2023 |